Co musisz wiedzieć o projekcie?
Projekt „Kursy podnoszące kwalifikacje kadry medycznej udzielającej świadczeń zdrowotnych, w tym w związku z chorobą zakaźną, w szczególności COVID-19”, został uruchomiony w celu podniesienia kwalifikacji i kompetencji zawodowych przedstawicieli zawodów medycznych na terenie całego kraju.
Głównym działaniem w projekcie jest przeprowadzenie szkoleń, które mają na celu wzbogacić system opieki zdrowotnej o wysoko wyspecjalizowaną kadrę medyczną, która zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu czynności wykonywanych u pacjenta z podejrzeniem choroby zakaźnej, w tym w szczególności choroby COVID-19, w trakcie choroby oraz po jej przebyciu.
Realizacja projektu przyczyni się tym samym do osiągnięcia celu szczegółowego zdefiniowanego jako Wdrożenie działań na rzecz wzmocnienia zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia określonego w ramach Działania 7.1 - Wzmocnienie zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia.
Kto może złożyć wniosek o udziału w szkoleniu?
Projekt skierowany jest do grupy docelowej osób pracujących w systemie ochrony zdrowia: diagnostów laboratoryjnych, dietetyków, logopedów, elektroradiologów oraz pozostałej kadry medycznej pracującej w medycznych laboratoriach diagnostycznych.
Kto realizuje projekt?
Projekt realizowany jest przez Departament Rozwoju Kadr Medycznych Ministerstwa Zdrowia w partnerstwie z Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych oraz Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.
Jakie są główne etapy projektu?
Zasadnicze etapy projektu to:
1. Opracowanie programu szkolenia dla:
- diagnostów laboratoryjnych;
- dietetyków;
- logopedów;
- elektroradiologów;
- pozostałej kadry medycznej pracującej w medycznych laboratoriach diagnostycznych.
2.Wdrożenie programów szkolenia przez partnerów Projektu.
W trakcie.
3. Rekrutacja do projektu.
Rekrutacja na szkolenia w ramach realizacji projektu nr POWR.07.01.00-00-0002/22 pn. „Kursy podnoszące kwalifikacje kadry medycznej udzielającej świadczeń zdrowotnych, w tym w związku z chorobą zakaźną, w szczególności COVID-19”, możliwa jest :
- Dla grupy zawodowej: diagności laboratoryjni od 6 października 2022 r.
- Dla grupy zawodowej: logopedzi, dietetycy, elektroradiolodzy, pozostała kadra medyczna pracująca w medycznych laboratoriach diagnostycznych od 17 października 2022 r. w sposób ciągły, aż do osiągnięcia wskaźnika określonego w projekcie.
- Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza się po dostarczeniu przez Kandydata dokumentów rekrutacyjnych określonych w regulaminie. Kandydat przesyła drogą pocztową na adres biura projektowego MZ - Departament Rozwoju Kadr Medycznych 00-952 Warszawa, ul. Miodowa 15 - wymagane dokumenty z dopiskiem: „REACT 02/2022” i wskazaniem przynależności kandydata do danej grupy zawodowej.
Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszeniowy
Załącznik nr 2 - Oświadczenie uczestnika projektu - RODO
Załącznik nr 3 - Oświadczenie o usprawiedliwionej nieobecności
Załącznik nr 4 - Oświadczenie o zatrudnieniu
4. Zapisy na szkolenie.
( w trakcie).
Jaki jest okres realizacji projektu?
Okres realizacji projektu: od 01.01.2022 do 31.12.2023
Jakie jest źródło finansowania projektu?
Projekt jest Wspófinansowany przez Unię Europejską ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, oś VII. Wsparcie REACT-EU dla obszaru zdrowia, działanie: 7.1 Wzmocnienie zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia, projekt nr: POWR.07.01.00-00-0002/22.
Pakiet REACT-EU to narzędzie ekologicznej i cyfrowej odbudowy gospodarki i zwiększania jej odporności, finansowany z instrumentu Next Generation EU. Pakiet REACT-EU zasila miedzy innymi Europejski Fundusz Społeczny, w tym Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Wartość projektu: 30 000 000,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich (EFS-REACT-EU): 30 000 000,00 zł
Więcej o wzmacnianiu zasobów kadrowych systemu ochorny zdrowia w ramach inicjatywy REACT-EU: https://zdrowie.gov.pl/power/strona-1012-wzmocnienie_zasobow_kadrowych_systemu.html
Jakie obowiązują zasady przetwarzania danych osobowych w związku z realizacją projektu?
W związku z przystąpieniem uczestnika do projektu składa on oświadczenie uwzględniające obowiązek informacyjny realizowany w związku z art. 13 i art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (RODO), zgodnie z załącznikiem nr 2 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.
Kontakt:
e-mail:
tel.: 532 455 023
- Poprzednia
- Następna
- Drukuj
- Powrót
- Wypowiedz się